Hej allihopa, här är jag!!
Måste jobba lite mellan varven också så jag har inte hunnit med kryddburken de senaste dagarna, men nu e jag på G igen! 😛
Vad roligt att så många gillar idén med ”Julgodis-special”, jag kan avslöja att det är på gång och ni kommer få ett STORT julgodis-special från mig på torsdag, dan för dan före dopparedan… Med massor av nya recept & tips dessutom!
Ikväll tänkte jag tipsa er om en sida som varit uppe en tid som heter Julegott.se
Det är en julkampanj från Dansukker som jag haft ett samarbete med i form av mat & recept, självklart med temat JUL! 😉
Under kategorin ”Husmorsbloggen” hittar ni mina inlägg tillsammans med Pernilla Elmquist (deltagare i Sveriges mästerkock 2011)
Ni hittar bland annat dessa läckerheter inne på Julegott.se :

Biff Greta med karamelliserad lök. Snabb glögg direkt från kastrull. Halstrad lax med gräddstuvad vitkål.
Sidan julgott har massor av gott att bjuda på, där ni hittar också Annika (Smaskens), Jennie (Kalasgott) och Linnéa Seidel (Linnéas skafferi), Birgit Nilsson (Hembakningsrådet) och Anne-Charlotte Andersson (Fyra Årstider).
Kika in och låt dig inspireras en smula… Uppdateras dagligen!
JULEGOTT.SE


Lämna en kommentar