
Hemmagjorda julklappar är finast!! Det ser ut som om jag skulle kunna fortsätta hur länge som helst med mina pepparkakshus, jag vet, men jag är faktsikt inte riktigt klar ännu… *S* Har precis fått hem en beställning från kakburken.se med röd, grön, blå & gul färg att färga kristyren med samt lite nya tyllar!! Ska ta mig lite ”egen-tid” nån kväll och pyssla ihop ett färglatt hus! Barnsligt roligt är det!!





Jag vet inte om jag är tillräckligt stadig på handen för att göra ett pepparkakshus som någon skulle bli glad av att få!?
Du är fantastisk! Wow! Ett sådant att ge bort hade ju varit mer värt en tio presenter!
Urban!
Det är inte den stadiga handen utan viljan! *S* tror säkert att ditt pepp.hus skulle bli uppskattat!
matilda!
så tänker jag med så jag fortsätter… *S*
Vilken bra idé att sätta dem på knäckebröd. Tack för tipset!
Ja, det ser inte så tokigt ut, jag har innan alltid haft preoblem vad jag ska ställa dom på, och att de är svåra att flytta runt.. men nu kör jag på knäckebröd det funkar perfekt!
Men jisses.
De var ju löjligt fina!
Jag är imponerad. Själv ska jag låta 4-åringen dekorera mitt pepparkakshus för att dölja mina egna missar.
catya!
Pepparkakshus spritsade av 4-åriga små barnafingrar är otroligt tjusiga dom också!!
Wow!!!!!! Så otroligt snyggt. Jag spritsar mina själv, men det ser ut som en 4-åring gjort dem
Matprataren!
Äsch då, tror säkert dina är jättefina! Har du bilder på bloggen kanske?
Jättefint! Lånar en bild och länkar hit på min julblogg om det är okej, maila mig annars så tar jag bort det.